Kaan Yılmaz
Kaan Yılmaz
17 Eylül 2017 Pazar 16:51
Alperen Ocakları'ndan Yurt Genelinde Kerkük Protestosu!
Alperen Ocakları Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı yurt genelinde Kuzey Irak'ta düzenlenmesi planlanan bağımsızlık referandumuna karşı protesto gösterileri düzenledi. Düzenlenen gösterilerin merkezi Ankara, İstanbul, Samsun ve Sivas oldu...

Alperen Ocakları ve bazı Türkmen derneklerinin katılımıyla, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) referandum kararını protesto amacıyla Güvenpark'ta "Kerkük" mitingi düzenlendi. 

BARZANİ ŞAŞIRMA SABRIMIZI TAŞIRMA

Türk ve Irak Türkmen cephesi bayraklarının açıldığı mitingde, "Kerkük Türk'tür, Türk kalacak", "Kerkük'e uzanan eller kırılsın", "Barzani şaşırma, sabrımızı taşırma" sloganları atıldı.Alperen Ocakları Genel Başkanı Murat Aslan, burada yaptığı açıklamada, Mesut Barzani'nin yeni bir devlet kurma hayaliyle emperyalizmin maşalığını yaptığını belirtti.

DEĞİL KERKÜK BİR KARIŞ TOPRAĞINI VERMEYİZ

Referandumun Irak'ta yaşayan hiçbir etnik grubun menfaatine olmadığının açık olduğunu söyleyen Aslan, "Barzani, Kerkük üzerinde hayaller kurmaya ve Kerkük'ü emperyalist devletlerce oluşturulmuş terör koridoruna dahil etmeye çalışmaktadır. Kerkük vatan toprağıdır, değil Kerkük'ü size Kerkük'ten bir çakıl taşını dahi vermeyiz." ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE GEREKEN DERSİ VERECEKTİR

Aslan, Türkmen yurtlarının ve Türkmenlerin asla kaderine terk edilemeyeceğini sözlerine ekledi.

Irak Türkleri Derneği Başkanı Abbas Türkmenoğlu da Türkiye Cumhuriyeti devletinin Kerkük'te bir oldu bittiye izin vermeyerek gereken dersi muhataplarına vereceğini vurguladı.

Türkiye'nin, referandum kararına tepki olarak IKBY ile yapılan bütün ekonomik ve ticari antlaşmaları askıya almasının, Peşmerge'ye eğitim veren askeri personelin geri çekilmesinin, Erbil'e yapılan bütün uçak seferlerinin durdurulmasının, Habur sınır kapısının kapatılmasının etkili olacağını söyledi.

Abbas, ayrıca Kerkük'ün ikinci bir Erbil olmasını hiçbir Türkmen'in kabul etmeyeceğini kaydetti.

İSTANBUL'DA MİTİNG ADRESİ EYÜP SULTAN OLDU!

Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanlığı, Eyüp'te "Kerkük Türkmenlerine Sahip Çık" mitingi gerçekleştirdi.

Alperen Ocakları üyeleri, miting için Eyüp Sultan Meydanı'nda toplandı. Saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan mitingde, Kur'an-ı Kerim tilaveti yapıldı, dualar edildi.Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanı Kürşat Mican, buradaki konuşmasında, binlerce yıllık Türk yurdu Kerkük'ün şu anda 2 tümen Peşmerge ve binin üzerinde terör örgütü PKK mensubunca işgal edilmiş durumda olduğunu söyledi.

TÜRKİYE IRAK'A HAREKAT DÜZENLEMELİ

Kendilerine gelen son bilgilere göre, Talabani'ye bağlı 2 tümenin bu gece Süleymaniye'den Kerkük'e doğru hareket ettiğini belirten Mican, yetkilileri, bu konuda gerekli adımları atmaya çağırdı.

IKBY'deki referandum tartışmalarına da değinen Mican, "Dicle Kalkanı Harekatı" yapılması ve Misak-ı Milli sınırlarının güvence altına alınmasının gerektiğini ifade etti.Türkmeneli Dernekleri Federasyon Başkanı Aydın Beyatlı da referandumun Irak'ı ve bölgeyi ateşe sürükleyeceğini belirterek, "Bu referandum arkasından bölünmeyi getirecektir." ifadelerini kullandı.

Kerkük'ün küçük bir Irak olarak bilinmesi gerektiğini aktaran Aydın, "Kerkük, Irak'ın anahtarı, Irak Orta Doğu'nun anahtarıdır. Irak'ın bölünmesi demek Orta Doğu'nun bölünmesi demektir." diye konuştu.

Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı Mehmet Tütüncü ise Irak ve Suriye'deki Türkmen bölgelerinde oynanan oyunların aslında Türkiye'yi hedeflediğini dile getirdi.BBP İstanbul İl Başkanı Mustafa Mican da Kerkük'ün ateş altında olduğunu, 100 yıldır Musul ve Kerkük'ün diplomatik ilişkilere terk edildiğini ifade etti.

Mitinge, Alperen Ocakları üyelerinin yanı sıra çok sayıda Türkmen katıldı.SİVAS'TA KERKÜK PROTESTOSU

Kerkük protestolarının bir başka adresi ise Şehit Muhsin Yazıcıoğlu'nun da memleketi olan Sivas'tı. Sivasta toplanan Alperen Ocakları mensubu grup yürüyüş düzenledi. 

Alperen Ocakları il binası önünde toplanan grup Atatürk Caddesi üzerinden kent meydanına kadar yürüdü. Burada grup 'Kerkük Türk'tür Türk kalacak', 'Barzani şaşırma sabrımızı taşırma', 'Ordu Kerkük'e Alperenler cepheye' gibi çeşitli sloganlar attı. Burada grup adına basın bildisini okuyan Alperen Ocakları Sivas İl Başkanı Şehrettin Çatalca, şöyle dedi:"Önümüzdeki günler Irak'ta yapılacağını söyledikleri referandumla kendilerine devlet kurma hayali olanlara birkaç hatırlatma yapmak gerekmektedir. 1926'da yapılan Ankara Antlaşması gereği Irak- Türkiye sınırı kesin bir şekilde belirlenmiştir. Bu sınırlar içerisinde Kerkük- Talafer- Musul, Irak'ın üniter yapısına bırakılmıştır. Bu anlaşmada yapının değişmemesi gerektiği kesin olarak belirtilmiştir. Ancak bugün Irak'ta Ankara antlaşmasında belirtilen kesin yapı kalmadığından, yine değiştirilmek istendiğinden dolayı bizim Misak-ı Milli sınırlarımız ve antlaşmalarımız geçerli olacaktır. Orada Barzani denen adam Kerkük için hala uslupsuz ve hadsizce konuşuyor. Barzani denen emperyalist köpeğe yüce Türk milleti ve devletini haddini bildirmelidir. Kerkük Türkmenlerine maddi ve manevi her türlü destek sağlanmalıdır. Yaşanan olaylar yine göstermiştir ki Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur."

SAMSUN DA KERKÜK İÇİN MEYDANA ÇIKTI!

Alperen Ocakları tarafından yurt genelinde düzenlenen ''Bağımsızlık Referandumu protestolarına Samsun Alperen Ocakları da destek olarak meydanlara indi. Alperen Ocakları tarafından yapılan açıklama şu şekilde;

'' 
Saygıdeğer Basın Mensupları, Kıymetli Hemşerilerimiz,

Öncelikle hepinizi selamların en yücesi olan Allah’ın selamı ile selamlıyor, etkinliğimize teşriflerinizden ötürü Tertip Komitesi adına teşekkür ediyorum.

Kıymetli hemşerilerimiz

Bilindiği üzere Kuzey Irakta bölgesel Kürt yönetimi tarafından sözde bağımsızlık referandumu yapılmak isteniyor. Türk milletinin ecdat dan miras haklarının bulunduğu Ortadoğu coğrafyasında 100 yıl önce cetvelle çizilen haritalara, bugün başka bir boyut kazandırılarak daha önce temelleri atılan büyük Ortadoğu projesinin provası Türkmen yurtlarında denenmeye devam ediyor. Ortadoğu coğrafyasında Petrolun kıymetlenişinden bu tarafa hak iddia eden emperyalist odaklar Türk varlığını bu coğrafyadan silmek ve Türkiye nin bu coğrafyayla binlerce yıldır var olan organik bağını kesmek teşebbüsündedir. Bugün bu planın içerisine sözde bağımsızlık referandumuyla bin yıllık kadim Türk şehri Kerkük te dahil edilmeye çalışılmaktadır. Bizim Kerkük le bağlarımız Anadolu yu vatan kıldığımız yıllardan çok daha öncense dayanmaktadır. Hatırlatmak gerekirse 674 tarihinde Irak a ayak basarak Kerkük'le tanışan Türk milleti 1055 de Tuğrul beyin Bağdat a girmesiyle bu coğrafyayı Türkleştirmeye başlamıştır. Kerkük Anadolu nun kapısını Türklere açan Malazgirt ten de önce açarak Türklere ev sahipliği yapmış kadim bir Türkmen şehridir. ve Allahın izniyle de ilelebet öyle kalacaktır.Kıymetli basın mensupları değerli hemşerilerimiz,

Bir damla Petrolu oluk oluk akacak insan kanından daha değerli gören emperyalist odaklar ve onların Türk yurtlarındaki maşaları bu sözde bağımsızlık referandumuyla yeni bir terör devletinin temellerini atmaya ve Türkmen kardeşlerimiz başta olmak üzere kuzey ırakta yasayan halkın tamamına ait olan petrol rezervinin üzerine oturmaya çalışmaktadır. Açıkça görülmektedir ki bu referandum Irakta yaşayan hiçbir etnik grubun menfaatine değildir. Bu referandumun amacı kandan beslenen menfaat devşiren Türk ve Müslüman düşmanı küresel devletlerin ekmeğine yağ sürmek büyük Ortadoğu projesi kapsamında büyük İsrail ve büyük Ermenistan ütopyalarının gerçekleşmesini sağlamaktır. Açıkça görülmektedir ki bu referandum Türkiye Cumhuriyetinin toprak bütünlüğüne ve bağımsızlığına karşı büyük bir tehdit oluşturmaktadır.

BARZANİ DİYARBAKIR'DA YARGILANIP HABURDA ASILMALIDIR

Irak anayasasının amir hükümleri tanınmadan ve uluslar arası hukukun öne sürdüğü haklar çiğnenerek yapılan bu rezalete karşı Türkmen kardeşlerimizin koyduğu kararlılık ve cesaretin aynısını Türk milleti de top yekün göstermek zorundadır. Devletimiz acilen somut adımlar atarak sözde yapılacak bağımsızlık referandumunu kesinlikle tanımadığını tüm dünyaya açıkça ilan etmelidir. Irak Türkmen cephesine ve bölgedeki Türkmen kardeşlerimize her türlü desteği vermelidir. Türkiye Büyük Millet Meclisi iktidarı ve muhalefeti ile bu meseleyle alakalı tek ses olup tepkisini dile getirmelidir. Türkmen yurtları asla kaderine terk edilmemeli, Orada yasayan her Türkmen kardeşimizin Çanakkale de İstiklalimiz uğruna çarpışan kahramanlarımızdan hiç bir farkı olmadığı bilinmelidir. Devletimiz bu oldu bittiyi kabul etmemeli ve Barzani köpeğini yi Diyarbakır da yargılayıp Habur da asacak iradeyi ortaya koymalıdır. Daha düne kadar askerlerimizde görüşmek için sınır kapılarımızda yatan bizim verdiğimiz kırmızı pasaportlarla dünyadan muhatap bulanlar Amerikan postallarına yüz sürdükten sonra Türk devlerine kabadayılık yapma cüretinde bulunuyorlar. Ey Barzani unutma ki Kerkük için ölmeye hazır milyonlarca vatan evladı var. Bizler vatan uğruna can vermeyi şeref bilmiş bir ecdadın torunlarıyız. Senin gibi vatansız bayraksız ve de şerefsiz değiliz.Bizler Alperen Ocakları Müntesipleri olarak, Kerkükte yapılması planlanan bu rezaletin karşısında tıpkı Türkmen kardeşlerimiz gibi harekete geçerek bin yıllık Türkmen yurtlarının teslim edilmeyeceğini ve bu topraklardaki Türk kimliğinin korunması mücadelesine canımız pahasına katılacağımızı ifade ediyoruz. Her kim Ay yıldızlı gök bayrağımızı Kerkük semalarından indirip kendi paçavrasını asmaya kalkarsa karşısında Alperenleri ve aziz Türk milletini bulacağını da tüm cihana haykırıyoruz.
Unutulmamalıyız ki Kerkük ten taviz vermek Türkiye den Azerbaycan dan Türkmenistan dan Kırımdan vazgeçmektir. Kerkük’ten taviz vermek, Diyarbakır’ı, Sivas’ı, Ankara’yı düşmana teslim etmektir. Kerkük meselesi ne bir parti meselesi, ne de kuru bir hakimiyet mücadelesidir, Kerkük meselesi milli güvenliğimizin mihenk taşı, tüm dünyadaki Türk milletinin var olma kavgasıdır.

''KERKÜK İÇİN ŞEHİT OLMAYI ŞEREF BİLİRİZ''

Öte yandan , Kerkük için ölümü göze aldığını söyleyip, bu referandumu fiiliyata dökeceğini zannedenlere Kerkük’ü mezar etmek de boynumuzun borcudur. Nasıl ki şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu dün Bosna’da, Kosova’da, Azerbaycan’da, Çeçenistan’da siperlerdeydi, biz de bugün Kerkük için şehit olmayı, siperlere atılmayı şeref biliriz. Kimse Kerkük ve Türkmeneli üzerinde hayaller kurmasın, bu büyük Türk milleti sizin hayallerinizi kabusa çevirmeyi de çok iyi bilir.
Ve son olarak bir kez daha haykırıyoruz,

Ey Barzani, Türk Milleti Mazluma Yunus olduğu gibi Zalime de Yavuzdur.
Kerkük Türktür Türk Kalacaktır.
 
Ben Milletim Uğruna Adamışım Kendimi
Bir doğrunun imanı bin eğriyi düzeltir
Zulüm Azrail olsa hep hakkı tutacağız
Mukaddes davalarda ölüm bile güzeldir…
                                                                                   

Tertip Komitesi Adına


   Ömer AKKOYUN               
Alperen Ocakları İl Başkanı
 
Tertip Komitesi:
Alperen Ocakları İl Başkanlığı
Alperen Eğitim ve Kültür Merkezleri
Karadeniz Kardelen Eğitim ve Kültür Derneği
Eksen Sendikası
Omü Alperenleri
 
Varlığına, Birliğine ve Yücelerin En Yücesi       Mücadelemiz Son Nefer, Son Nefes, Son Damla
Olduğuna inandığımız, Ol diyince olduran         Kan'a kadardır. Mücadelemiz Milliyetçi Türkiyeye
Gönüllerimizi İman Nuruyla Dolduran              Nizamı Aleme Kadardır.
ALLAH'a, Kuran'a Vatan'a,                              Mücadelemizde Hiç Bir Engel Tanımayacağız
Bayrağa, ve Silah'a Yemin Olsun...                   Satanlardan Olmayacağız Korkanlardan Olmayacağız
Şehitlerim Gazilerim                                         Kaçanlardan Olmayacağız...
ve Muhsin Başkan'ım Emin Olsun...                 Yılmayacağız, Yıkılmayacağız...
Alperen TÜRK Gençliği Olarak                                    Başaracağız, Başaracağız, Başaracağız...
Faşizme, Kominizme, Kapitalizme                   ALLAH Türk'ü Korusun ve Yüceltsin...!!!
Siyonizme ve her türlü Emperyalizme karşı

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.